Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

16 października – ogłoszenia i intencje

16 października – ogłoszenia i intencje 1600 1067 Franciszkanie z Zatorza

29.  tydzień zwykły

Pokój dobro wspólnoto parafialna! 

Dziękujemy za ofiary na kolektę remontową. Zebraliśmy 3092 zł. Przeznaczymy je na remont łazienki dla niepełnosprawnych. Mamy już projekt. Teraz konserwator:)

Dziś Dzień Papieski. Na Mszy o 8:30 okolicznościowe słowo głosi ks. Kamil Wyszyński – Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży. Przy wyjściu z kościoła Akcja Katolicka zbiera ofiary na tzw. Fundusz Stypendialny:  Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej w środę o godz. 15:45.

W piątek zapraszamy Was na 2. Wieczór Uwielbienia. Zaczniemy Mszą świętą o 18:00 w intencjach, które zostaną złożone przez Was na ołtarzu. Po Mszy Adoracja Najświętszego Sakramentu i śpiew, który poprowadzi misjonarz i muzyk uwielbienia Jakub Bartkowiak. Po modlitwie zapraszamy na herbatę i ciacho.

Msza św. w intencjach III Zakonu w sobotę o 8:30 po niej spotkanie.

W przyszłą niedzielę po Mszy o 18:00 drugie spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W zakrystii można już składać kartki z wyraźnie napisanymi imionami i nazwiskami swoich zmarłych. od 2 do 8 listopada będą wyczytywane w ramach Nieszporów  za  zmarłych  o  godz. 1730, a  następnie  będzie  odprawiana za nich Msza św. o godz. 1800.

Pracownikom Służby Zdrowia z racji przypadającego we wtorek święta ich Patrona Św. Łukasza Ewangelisty; życzymy Bożego błogosławieństwa w ich trudnej i odpowiedzialnej pracy, opieki Matki Bożej Różańcowej oraz Św. Łukasza.

Zapraszamy codziennie do odmawiania Różańca św. o godz. 1730. Dzieci mają różaniec o 16:30 w poniedziałki, środy i piątki.

Jeżeli ktoś chciałby dołączyć do wspólnego śpiewania różańca za zmarłych to zapraszamy w środę: o godz. 16.30 lub o godz. 19.00  

Przypominamy o zimowej zbiórce ODZIEŻY damskiej i męskiej, m.in. czapki, szaliki, rękawiczki, swetry, kurtki, kalesony, skarpety, buty zimowe, ale również koce i termosy, które posłużą przy wydawaniu gorących posiłków. Prosimy, aby odzież była czysta i  cała – dajmy ubranie w takim stanie, w jakim sami chcielibyśmy je otrzymać. Wszystkie informacje i odbiór rzeczy umawiamy z Olą, która jest pod telefonem 510-096-478

Drodzy katecheci! 19 listopada w Mrągowie odbędzie się Diecezjalne Święto Młodych: PRZYSTAŃ MŁODYCH – w drodze do Nieba. Zaproszone są wspólnoty młodzieżowe z całej naszej diecezji oraz młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania. Organizujemy wyjazd z naszej parafii. Bardzo proszę o zgłaszanie chętnych do s. Samueli lub do parafii.

Kinga walczy o normalne życie, bo urodziła się z SMA – ciężką chorobą o podłożu genetycznym, która objawia się rdzeniowym zanikiem mięśni.  Niestety nie obejmuje jej refundacja.Zdrowie dziecka może uratować lek, który kosztuje ponad 9,5 mln złotych! Rozpoczął się wyścig z czasem- lek tylko można podać do 13.5 kg masy ciała. W przyszłą niedzielę wolontariusze przygotują kwestę, by każdy, kto chce pomóc mógł skorzystać z okazji

Ostatnich 7 kalendarzy misyjnych!:)

Dziękujemy Wam za wszelkie wyrazy serdeczności i wspólną modlitwę i ofiary na rzecz utrzymania kościoła i klasztoru złożone w kościele i na koncie parafii. Dobrej niedzieli i całego tygodnia!

bracia franciszkanie z Zatorza

 

Intencje Mszalne 16 – 23 października 2022
29. Niedziela Zwykła
16 października
7.00 ++ Romualda, Antoniego, Bolesława, Kazimierza, Feliksa, Mariana, Bogdana, Helenę, Anielę i Weronikę
8.30 Akcja Katolicka
10.00 + Zbigniewa Osolińskiego (12. r+)
11.30 Za Małgosię. Urodzinowa. W podziękowaniu za otrzymane łaski oraz z prośbą o dar zdrowia i Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej na każdy kolejny dzień życia
18.00 O Boże błogosławieństwo, miłość i wiarę w rodzinie
Poniedziałek

17 października

6.30 Za nienarodzone dzieci z aborcji w Polsce.  Za przebłaganie za grzechy narodu, za medyków, polityków, nauczycieli, urzędników, naukowców, duchownych, prawników, wojskowych, policjantów, by kierowali się mądrością Bożą i dobrem Polski.
8.30 Za Teresę z okazji Chrztu Świętego
18:00 + Marię Kosińską-Kulpa
Wtorek

18 października

6.30 ++ Genowefę i Zbigniewa Sinkiewiczów
8.30 O łaskę wiary i uzdrowienie duszy i ciała Rafała, Marka, Sylwestra, Lucyny, Zofii i Alicji
18.00 + Irenę Grabarczyk (21 r.+)
Środa
19 października
6.30 W intencji Parafian
8.30 ++ Walentego i Czesławę Ząbkiewiczów i ich przodków, Reginę i Jana Plucińskich i ich przodków, ++ z rodziny Jusko
18.00 ++ Aleksandrę, Stanisława i Czesława
Czwartek
20 października
6.30 Za Alę i jej dziecko o błogosławieństwo Boże, szczęśliwy poród i radość macierzyństwa
8.30 ++ Walentego i Czesławę Ząbkiewiczów i ich przodków, Reginę i Jana Plucińskich i ich przodków, ++ z rodziny Jusko
18.00 ++ Annę i Jana Łubińskich
Piątek
21 października
6.30 Za nienarodzone dzieci z aborcji w Polsce.  Za przebłaganie za grzechy narodu, za medyków, polityków, nauczycieli, urzędników, naukowców, duchownych, prawników, wojskowych, policjantów, by kierowali się mądrością Bożą i dobrem Polski.
8.30 +Urszulę
18.00 Intencja Zbiorowa
Sobota
22 października
6.30 Za Alę i Rafała Plucińskich o wzmocnienie wiary, zdrowie, błogosławieństwo Boże w pracy i codziennym życiu.
8.30 III Zakon
18.00 ++ Bronisławę Jastrzębska (29 r. +) i Alfreda
 29. Niedziela Zwykła
23 października
7.00 ++ Stanisława (r.+) i Weronikę
8.30 + Edwarda Krzemienieckiego (1 r.+)
10.00 ++ Bożenę i Karola Szarpuków i Helenę Kobylińską
11.30 W intencji Parafian
18.00 ++ rodziców Marię i Stanisława Skibińskich

Prosimy o sprawdzenie poprawności imion i nazwisk zapisanych w intencjach mszalnych. Ewentualne pomyłki prosimy zgłosić jeszcze przed odprawieniem Mszy św.