Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Introit – wspólne śpiewanie

Introit – wspólne śpiewanie 1000 667 Franciszkanie z Zatorza

Zapraszamy do współtworzenia inicjatywy INTROIT. PIEŚNI NA WEJŚCIE.

Śpiew to modlitwa!

Aby wzbudzał rezonans nie tylko w przestrzeni sakralnej,  ale także w sercach, zapraszamy na spotkania śpiewacze w każdą środę października, w dwóch grupach (grupa I 16.30-18.00, grupa II 19.00-20.30), gdzie poświęcimy czas na opanowanie melodii i struktury pieśni oraz wybranych nabożeństw. Podsumowaniem będzie wspólne śpiewanie podczas mszy oraz różańca za zmarłych dn. 6.11.2022r., w pierwszą niedzielę listopada o godz. 18.00.

Będziemy śpiewać pieśni i nabożeństwa ze starych, XIX – wiecznych śpiewników (Śpiewnik Mioduszewskiego, Śpiewnik Pelpliński) na melodie, które przetrwały w małych, wiejskich społecznościach na Podlasiu i Lubelszczyźnie. Znamy je od śpiewaków pogrzebowych oraz z nagrań archiwalnych z lat 50-tych i 70-tych.

Spotkania będą odbywać się w środy w kościele Chrystusa Króla, 

Grupa I ŚPIEWANY RÓŻANIEC ZA ZMARŁYCH – godz. 16.30

Grupa II PSALMY I PIEŚNI DO OPRAWY MSZY ŚW. – godz. 19.00  

Pomysł i prowadzenie: Robert Burdalski 

Współpraca: Rodzinna Orkiestra Burdalskich, Fundacja Muzyka Jest Nieskończona

Robert Burdalski – pasjonat religijnego śpiewu tradycyjnego z 20-letnim doświadczeniem w praktykowaniu pieśni pogrzebowych, wielkopostnych, maryjnych oraz różańca, przede wszystkim z Podlasia i Roztocza Lubelskiego, a także tradycyjnej muzyki instrumentalnej z centralnej Polski. Uczeń wiejskich muzykantów z Mazowsza i śpiewaków pogrzebowych z Podlasia. 

ZAPRASZAMY! 

Kontakt: tel. 507106426, e-mail: robertburdalski@gmail.com,

 FB Rodzinna Orkiestra Burdalskich https://www.facebook.com/rodzinnaorkiestra, Muzyka Jest Nieskończona, https://franciszkanie-zatorze.net/