Skład Poradni
Beata Gajak
Psycholog kliniczny i zdrowia, psychotraumatolog, terapeuta, neuropsycholog, pedagog. Prowadzi terapię dorosłych, dzieci i młodzieży. Pracownik szpitala i sądu jako biegły sądowy. Dostępna w naszej parafii wolontarystycznie w czwartki lub pod numerem telefonu 501229791.
Joanna Anders
Jestem studentką ostatniego semestru psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie o specjalności psychologia kliniczna i zdrowia. Prowadzę badania do pracy magisterskiej pt. „Style przywiązania, trudności w regulacji emocji, lęk przed bliskością i satysfakcja ze związku”. Jestem terapeutką Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, która swe podstawy ma w empatii i działaniu. W TSR istotna jest krótkoterminowość, realizowanie celów klienta oraz pozytywne ujęcie. Ukończyłam kurs Dialogu Motywującego, dzięki czemu mogę towarzyszyć drugiej osobie w jej drodze ku zmianie, wydobywać najmocniejsze strony, wartości i ukazywać niewyrażone wprost pragnienia, dowartościowywać, okazywać bezwarunkową akceptację i bycie razem w przeróżnych trudnościach i ambiwalencjach. W Dialogu Motywującym szczególnie doceniam akcent jaki ta metoda kładzie na wydobywanie tzw. języka zmiany u rozmówcy. Ukończyłam podstawowe szkolenie TEAM CBT – nowego, obiecującego podejścia do terapii poznawczo-behawioralnej, umożliwiającemu terapeucie prowadzenie wysoce skutecznej psychoterapii w związku z każdego rodzaju problemami. Szczególny nacisk jest kładziony na przymierze terapeutyczne, niezbędnego elementu każdej terapii. Ukończyłam szkolenia w zakresie:
– Międzynarodowa Konferencja Naukowa Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS Terapia poznawczo – behawioralna 2007-2022. Integracja.
– Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja – Integralia 2023 „Zmiana – szansa czy zagrożenie? Pacjent w zintegrowanym systemie ochrony zdrowia psychicznego”.
– Rola szkolnych specjalistów w zapobieganiu zachowaniom samobójczym – realizowane przez Instytut Psychiatrii i Neurologii w ramach Narodowego Programu Zdrowia pod patronatem Ministerstwa Zdrowia,
– Rola pracowników socjalnych w zapobieganiu zachowaniom samobójczym – realizowane przez Instytut Psychiatrii i Neurologii w ramach Narodowego Programu Zdrowia pod patronatem Ministerstwa Zdrowia,
– Nie bój się życia – Katarzyna Miller,
– Nowoczesny leadership wobec wyzwań aktualnego świata – dr Mateusz Grzesiak,
– Anatomia sukcesu – czyli po co Tobie komunikacja,
– Bądź skuteczny w zmianie,
– Neurodydaktyka a tradycyjne metody nauczania.
Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Uwielbiam pracę z ludźmi i wciąż poszukuję nowych sposobów patrzenia oraz metod, które pozwalają lepiej i skuteczniej pomagać. W wolnym czasie czytam książki (nie tylko psychologiczne), spaceruję z psem i staram się na chwilę zatrzymać. Od ponad dwudziestu lat jestem żoną, mamą dwóch fantastycznych nastolatków i towarzyszką czarnego labradora. Jestem tercjarką dominikańską. Ukończyłam dwuletnią szkołę Studium Dominicanum oraz dwuletni kurs biblijny w Studium Dominicanum – Szkole Filozofii i Teologii im. Jacka Woronieckiego OP w Warszawie. Swój rozwój duchowy pogłębiam podczas regularnego uczestnictwa w rekolekcjach ignacjańskich. Wierzę, że w każdym człowieku tkwi potencjał do zmiany i rozwoju. „Lecz Pan mi powiedział:” Wystarczy ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali” (2 Kor 12, 9)